Jaapani massaaž- ravimassaaž

 

 Ravimassaaži töötas välja jaapanlane SAIONJI  MASAYUKI.

 Jaapani kaasaegne ravimassaaž, kus kasutatakse jõulisi punktivajutusi energiameridiaanidel energiavoolu avamiseks, tasakaalustamiseks ja ergutamiseks, kiropraktilisi võtteid ning venitusi lülisamba ja vaagna tasakaalustamiseks.

Inimese keharaskus peaks seistes langema võrdselt mõlemale jalale, kuid sageli see nii ei ole- kas on üks jalg veidi pikem kui teine ja sellevõrra ka üks vaagnaluu kõrgemal- või on vale rühi ning pideva istuva töö tagajärjel tekkinud lülisamba külgsuunaline kõverdumine (skolioos), mille tagajärjel nihkub üks vaagnaluu ülespoole ja (või) ette.   

Mõlemal puhul on tegemist rühihäirega, mis põhjustab valusid lihastes, aga hiljem juba muutusi lülisamba lülides. Vaagnaluust alanud tasakaalutus kandub edasi puusale, põlvedele ja hüppeliigestele, tekitades lihaspingeid ning liigeste valulikkust ja kulumist.

 Massaaž keskendub lülisamba ja vaagnaluude asendi korrigeerimisele, mille tulemusena paraneb rüht, vähenevad lihaspinged ja valud seljas ning jalgades, paraneb siseorganite talitlus ja kiireneb kogu keha ainevahetus. Enesetunne peale massaaži on - nagu uuesti sündinul- jalad tunduvad kerged, keha ja meel värsked ja puhanud.

Peale esimesi massaaže võib mõnikord esineda valusid lihastes ja liigestes, mis on märk vaagnaluude korrigeerimise positiivsetest tulemustest- muutunud vaagnaluu asend võimaldab taas kasutada võrdselt mõlema kehapoole lihaseid ja liigeseid mis uudsest koormusest valulikuks muutuvad. Edasise teraapia käigus vaevused kaovad.

 massaaž on efektiivne kaela-, puusa-, selja-, põlve ja hüppeliigese valude korral.

Tõsisemate probleemide puhul ja püsiva efekti saavutamiseks soovitame teraapiat 5-6 korrase kuurina, sagedusega 1-2 korda nädalas.

Profilaktiliselt oleks igal inimesel soovitav paar korda aastas seda massaaži saada.

NB !!! Massaaži tehakse mattidel mugavas riietuses. T-särk ja spordipüksid, mitte teksad.

Massaaž ei sobi vanuritele!!!!

Oluliseks vastunäidustuseks sellele massaažile on;

-liigeste hüpermobiilsus (üliliikuvus)

-osteoporoos

-värsked traumad, lülisambas või mujal

-selgroolüli libisemine teise lüli suhtes- spondülolistees

-opi järgsed 6 kuud

-liigeste proteesid

-neeru-, maksa-, südame- ja teised organipuudulikkused

-rasedus