Massaaž

   Massaaž  tekkis mitmeid sajandeid tagasi,
rahvameditsiini varajastel etappidel.
Hiinas kasutati massaaži jaba 2000 aastat e.m.a.
sellest ajast on massaaž oma paljudes variatsioonides
püsinud kindlalt erinevate ravimeetodite hulgas.
 

         Näidustused

    

    Massaaži kasulikkusest

  

          SEGMENTMASSAAŽ

              ON   RAVIMASSAAŽI  LIIK

     Masseeritakse keha kindlaid segmentaarseid piirkondi siseorganite, lihaste ja haiguste puhul. Igal siseelundil on inimese keha peal oma segmentaarne piirkond, mille mõjutamisel saab tema talitlust muuta.

  SEGMENTMASSAAŽ ERINEVATE PATOLOOGIATE KORRAL:

 * Lülisambaga seotud haigused/ kahjustused

  * Liigestega seotud haigused/ kahjustused

 * Õla- ja küünarliigese seotud haigused/ kahjustused

 * Puusaliigese- ja reiega seotud haigused/ kahjustused

* Põlveliigesega ja sääre osaga seotud haigused

* Kuse- ja suguelundite haigused jne.

 

 

                    TAI  JALAMASSAAŽ

    Tai jalamassaaži aluseks on refleksoloogilised jalakaardid, mis on pärit hiina rahvaravist, samuti võib sealt olla ka punktide- pulgaga mõjutamise osa. Samas on jalamassaažis veel kasutusel jalaliinid, mida tunneme Tai Traditsioonilisest massaažist.

   TAI JALAMASSAAŽI  AJALOOST;

 * Tai jalamassaaži õpetus peab oma ajaloo alguseks Vana- Hiina imperaatori, keda kutsuti ka kollane imperaator, HUANG DI tegevust. Huang Di elas 3000 aastat enne Kr. ning kirjutas traktaadi "NEI JING", milles käsitletakse haigusi ja ravi ning arvatakse, et see viib meid Hiina Meditsiini tärkamisaega.

 * Egiptusest on leitud koopamaalinguid, mille kujutatakse jalamassaaži ja mis arvatavalt on 4000 aastat vanad.

 * Kaasaegne modernse refleksoloogia/ tsooniteraapia/ elustajaks on Ameerika arst Dr.W. Fitzgerald, kes kirjutas ja praktiseeris palju. Tema õpetuse järgi läbib inimese keha 10 energialiini, mis kulgevad pikki keha.

  Tai jalamassaaž on äärmiselt lõõgastav. Mõjutades jalgu, mõjutame me kogu keha (organismi). Väga hea seedimisele.

    VASTUNÄIDUSTUSED

   Enne massaaži ära söö 1h

   ning kui sul on mõni viirus või palavik.

  Rasedus

  Kasvajad

  Alkoholijoove/ narkojoove

         

       

          LAAVAKIVI- CHAKRAMASSAAZ

  Laavakivimassaaz on kunst, mis ühendab õrna ja lihtsat massaazi kivide omadustega. Kokkupuutes kehaga vabaneb soojadest laavakividest energia, mis annab meelerahu ja heaolutunde. Laavakivi massaaz arvestab aastatuhande vanust idamaist tarkust. Laavakividel on tohutu võime anda edasi positiivset energiat!!

Laavakivid taandavad stressi, eemaldavad plokke, neutraliseerivad negatiivset energiat ning sisendavad hormoonia ja heaolu tunde. Kividel on võime tasakaalustada energia tsakrate vahel. Massaazi tehakse ehtsate (lihvitud) laavakividega ja vääriskividega, mis kiirgavad soojust ja energiat. Massaaz leevendab pingeid ning sellel on sügav toime, stimuleerides energiakanaleid, mis mõjutavad kogu keha ja vaimu. Laavakivimassaaz mitte ainult ei leevenda füüsilisi hädasid, vaid tegeleb ka nende põhjustega, arvestades aastatuhande vanust tarkust.

 

 

          MEEMASSAAZ

   Meemassaaz on üks Tiibeti iidsetest ravimassaazidest. Meemassaazi abil on võimalik organismist eemaldada "saastunud" energiat ning naha kaudu sisenedes vereringesse annab mesi edasi organismile ka oma väga head raviomadused, mis lõpptulemusena tervendab füüsilist keha, soodustab seedimist, toitainete omastamist, ainevahetust. Massaazi toimel puhastuvad energiakanalid, energia hakkab nendes jälle vabalt voolama, kõrvaldades haigusi põhjustavaid ummistusi- läbi selle toimub tervenemine. Massaazi eripära seisneb selles, et ta mitte ainult ei tervenda meie füüsilist keha, vaid aitab hästi ka hingehädade korral- toimub ka psüühiliste blokkide kõrvaldamine.

  MESI KUI RAVIM

 Naturaalses mees on keskmiselt 17,2% vett, 0,4-0,8% täisväärtuslikku valku ja 81,3% erinevaid suhkruid. Mees on leitud vitamiinidest C-,B1-,B2-,B6-,PP ja K-vitamiini, biotiini, fool- ja pantoteenhapet, samuti mitmeid mineraalaineid. Väga olulised komponendid on fermendid, millest mees leidub diastaasi, invertaasi ja katalaasi. Nende ülesandeks on kiirendada kas otseselt või kaudselt toitainete keemilist muundamist organismis.

Massaazi näidustused:

*Seljahaigused,liigesepõletikud,külmetushaigused, ainevahetushäired, psoriaas kuiva vormi korral, tselluliidi probleemid (hea koos aroomiõlidega), toidab nahka, parandab kõhreid ja muudab sidekoed elastseks, aitab kaasa vereloomele, hea kroonilise radikuliidi puhul, aitab omastada toitaineid, leevendab kõhukinnisust, parandab armkudesid ja aitab taastada raseduse ajal väljaveninud kõhunahka; hea külmade jalgade puhul, toidab lülisammast, leevendab valusid, alandab turseid.

Massaaz mõjub hästi lõtvunud ja vananevale nahale, seda toniseerides ning on tugeva trimmiva efektiga.Massaazi võib ka teha näole- toniseerib,trimmib,puhastab ja tõstab näonahka.

Nii tervele kehale, kui ka näole tehakse meemassaaz siiski vaid koos seljamassaaziga, kuna tagajärjele keskendumine annab vähest efekti.Kui põhjust ei kõrvalda, siis on toime lühiajaline.

Meemassaazi vastunäidustused:

*Suhkruhaiged

*Rasedad ja lapsed

*Maksaprobleemid

*Epilepsia

*Läbipõetud insult

**Massaaz võib valulik olla

**Klient ei tohi tulla massaazi näljas ega ka täis kõhuga

**Ei tohi enne massaaz vahetult kreemitada

              KUPUMASSAAZ

   Kupumassaaz on massaaziliik, kus kasutatakse erineva suurusega kuppe. Massaazi eripäraks on kuppude abil tekitatav vaakum.

Vaakumteraapia põhimõte: asetades kehapinnale kupp ja tekitades vaakumi imeb kupp endasse hulgaliselt pehmeid kudesid, lihaseid ja nahka nii vertikaal- kui ka horisontaalsuunas. Mis omakorda lubab intensiivsemalt töödelda kudesid ja patandada organismi lümfi- ja vereringet nn."mittefunktsioneerivad" kapillaarid parandades sellega ainevahetusprotsesse.

NÄIDUSTUSED

Krooniliste lihas- ja liigeshaiguste puhul.Massaaz parandab liigeste ainevahetust,vähendades kudede jäikust, erinevate valusündroomide korral, samuti hingamisteede haiguste puhul.